Термінал MetaTrader4 для Mac OS

Продукти компанії Apple мають досить велику популярність. Компанія MetaQuotes Software Corp. вже випустила спеціальні мобільні додатки для iOS-пристроїв - MetaTrader4 і MetaTrader5 для iPhone.

Нижче представлена ​​інструкція, як використовувати MetaTrader4 в операційній системі Mac OS компанії Apple.

Встановлення Wine на Mac OS

Wine - вільно розповсюджувана програма, що дозволяє користувачам запускати додатки, створені для Windows. Також існує версія Wine для Mac OS.

Слід врахувати, що на роботу Wine не дається гарантії її стабільної роботи. Під цим мається на увазі, що не всі функції якого докладання зможуть повноцінно використовуватися.

Для встановлення на Mac OS ми рекомендуємо скористатися вільно поширюваною розробкою PlayOnMac. PlayOnMac - це програмне забезпечення на основі Wine, що дозволяє легко встановлювати Windows-додатка в системі Mac OS.

Установка PlayOnMac

Щоб встановити PlayOnMac, відкрийте офіційний сайт продукту www.playonmac.com, перейдіть в розділ Downloads та натисніть посилання для завантаження програми.

Завантаживши настановний DMG-пакет, запустіть його з розділу Downloads вашої системи.

Після закінчення процедури відкриється вікно першого запуску PlayOnMac. Натисніть "Next" для продовження інсталяції різних компонентів, необхідних для роботи програми.

Першим з них є XQuartz. Ця програма адаптує використання віконної системи X Window System для Mac OS. X Window System забезпечує стандартні інструменти та протоколи, що підтримують графічний інтерфейс користувача в UNIX-подібних системах.

Якщо у вас вже встановлений XQuartz або ви вирішили відкласти цю процедуру, відмовтеся від встановлення через "Don't install XQuartz for the moment" або відкласти її, вибравши "I've downloaded file by myself".

Встановлення XQuartz відбувається поетапно. Спершу слід вивчити важливу інформацію в розділі "Read Me" і прийняти умови ліцензії.

Перед початком встановленням система безпеки Mac OS запросить пароль до вашого облікового запису.

Завершивши встановлення, необхідно перезавантажити комп'ютер, щоб зміни вступили в силу.

Після перезавантаження системи повторно запустіть PlayOnMac з інсталяційного файла в папці Downloads. Цього разу програма запропонує встановити шрифти Microsoft, необхідні їй для коректної роботи.

Прийміть умови ліцензійної угоди та дочекайтеся завершення встановлення. Після закінчення процедури з'явиться головне вікно PlayOnMac і він буде готовий до використання.

Оновлення Wine

Разом з PlayOnMac встановлюється Wine версії 1.4. На поточний момент останньої стабільною версією є Wine 1.4.1. Також для скачування доступна бета-версія Wine 1.5.21, яка має багато покращень, але може виявитися менш надійною. Рекомендується встановити Wine останньої версії.

Щоб оновити Wine до останньої версії, у верхньому меню PlayOnMac виберіть у розділі "Tools" рядок "Manage Wine Versions".

Вам відкриється вікно з доступними версіями Wine. Вибрати саму останню з них (на поточний момент це версія 1.5.21).

Перемістіть обрану версію Wine в праву область вікна, після чого запуститься процедура встановлення.

Після завершення встановлення нова версія Wine з'явиться в лівій частині вікна PlayOnMac "Wine versions manager". Після цього можна закрити дане вікно і приступити до встановлення торгового терміналу MetaTrader4.

Встановлення MetaTrader4

Для встановлення MetaTrader4 скористайтеся прямим посиланням mt4setup.exe.

Після закінчення завантаження запустіть інсталяційний файл. Він буде автоматично відкритий через PlayOnMac.

Потім почнеться стандартний процес встановлення терміналу, виконайте всі його етапи.

Закінчивши інсталяцію, PlayOnMac запропонує вам створити ярлики для компонентів терміналу MetaTrader4 - клієнтського терміналу і вбудованого MQL-редактора MetaEditor.

Після створення ярликів можна приступати до роботи з MetaTrader4. Для його запуску двічі клікніть по ньому у вікні PlayOnMac.

Так буде виглядати торговий термінал в системі Mac OS.

Відомі проблеми

Як вже зазначалося вище, Wine не є повністю стабільним додатком. Відповідно, деякі функції терміналу MetaTrader4 можуть працювати некоректно. На даний момент виявлені наступні проблеми:

Не відображаються матеріали новин, де використовуються unicode-символи. Новини англійською мовою відображаються коректно.

За винятком вищевказаної проблеми, ви можете повноцінно користуватися всіма функціями терміналу MetaTrader4 в Mac OS.

Каталог даних MetaTrader4

Для кожної програми, що встановлюється, PlayOnMac створює власний віртуальний логічний диск з необхідним оточенням. На диску каталог даних терміналу при встановленні за замовчуванням можна знайти за наступним шляхом:

Library\PlayOnMac\WinePrefix\MetaTrader_4_\Drive C\Program Files\MetaTrader 4

Висновок

Існує досить багато програм, що дозволяють запускати Windows-програми в Mac OS, проте більшість з них є платними. В даній статті запропонований безкоштовний і простий спосіб запуску MetaTrader4 на комп'ютері під управлінням операційної системи Mac OS. Всі основні функції терміналу доступні трейдеру і він може повноцінно торгувати.