Термінал MetaTrader4 для Linux

Linux - Unix-подібна операційна система, розроблена і використовується відповідно до моделі вільного і відкритого програмного забезпечення. Системи Linux активно розвиваються на ринку смартфонів і мережевих гаджетів. Останнім часом рядові користувачі домашніх комп'ютерів все частіше віддають перевагу Linux замість сімейства операційних систем Windows.

Нижче представлена ​​інструкція, як використовувати MetaTrader4 в одній з версій Linux - системі Ubuntu.

Встановлення Wine на Ubuntu

Особливістю системи Linux є відсутність єдиного інсталяційного файла. Різними групами програмістів написані кілька альтернативних версій Linux, наприклад: Debian, Gentoo, Mint, OpenSUSE, Ubuntu та ін. Нижче буде описаний один з найбільш популярних дистрибутивів - Ubuntu.

Wine - вільно поширювана програма, що дозволяє користувачам запускати додатки, створені для Windows. Також існує версія Wine для Ubuntu.

Слід врахувати, що на роботу Wine не дається гарантії її стабільної роботи. Під цим мається на увазі, що не всі функції якогось додатку зможуть повноцінно використовуватися.

Перед початком установки слід провести попереднє налаштування. В Ubuntu всі програми встановлюються з пакетів, що знаходяться в репозиторіях. Для встановлення Wine необхідно вказати шлях до сховища WineHQ PPA. Відкрийте "Центр додатків Ubuntu", потім зайдіть в "Джерела додатків" з меню "Редагування".

У вікні, що відкрилося, натисніть "Додати".

Тут слід вказати параметри рядка АРТ (Advanced Package Tool): ppa:ubuntu-wine/ppa. Далі натисніть "Додати джерело", і на цьому попереднє налаштування буде завершено.

Для встановлення Wine необхідно відкрити в браузері офіційну сторінку сайту www.winehq.org, перейти в розділ Downloads і вибрати дистрибутив для Ubuntu. Далі - посилання встановлення останньої версії Wine. На поточний момент останньою стабільною версією є Wine 1.4.1. Для завантажування також доступна бета-версія Wine 1.5.21, яка має багато покращень, але може виявитися менш надійною. Система запропонує вам відкрити посилання через "Центр додатків Ubuntu". Потрібно дати на це згоду і потім центр додатків запропонує розпочати встановлення Wine.

Натисніть "Встановити" і дочекайтеся закінчення установки. По закінченні установки виконувані файли для Microsoft Windows можна буде запускати в системі Ubuntu.

Встановлення Wine з командного рядка

Щоб встановити Wine, не використовуючи графічний інтерфейс Ubuntu, ви можете скористатися командним рядком (в Ubuntu вона називається "Термінал").

Для додавання репозиторію WineHQ PPA, з якого потім буде встановлений Wine, наберіть наступну команду:
sudo add-apt-repository ppa:ubuntu-wine/ppa

Після її виконання оновіть інформацію пакета APT наступною командою:
sudo apt-get update

Потім можете приступати до установки Wine. Для цього введіть команду:
sudo apt-get install wine1.5

Дана команда запустить установку Wine версії 1.5. Після того, як вона завершиться, Wine буде готовий до використання.

Запуск MetaTrader4

Щоб використовувати MetaTrader4, необхідно або завантажити інсталяційний файл і інсталювати його, або повністю скопіювати папку з заздалегідь встановленим клієнтським терміналом з системи Windows.

Щоб завантажити інсталяційний файл, скористайтеся прямим посиланням mt4setup.exe.

Система автоматично визначить, що ви намагаєтеся запустити файл, призначений для Windows, і запропонує відкрити його в Wine. Виберіть цей варіант і натисніть "ОК". Після цього буде запущений інсталятор MetaTrader4. Проведіть всі необхідні процедури для його встановлення.

Після закінчення встановлення можна приступати до звичайного використання MetaTrader4, запустивши його файлом terminal.exe.

Іншим способом використання MetaTrader4 в Ubuntu є просте копіювання папки з заздалегідь встановленим торговим терміналом з системи Windows.

Завершивши копіювання, запустіть термінал MetaTrader4 файлом terminal.exe. Він буде автоматично відкритий за допомогою Wine. Нижче показано вікно терміналу MetaTrader4 в системі Ubuntu.