Час роботи ринків

Знати розклад торгових сесій – це означає вміти раціонально розподіляти свої зусилля та ефективно використовувати можливості та час. Торгові сесії - це відрізки часу, коли банки працюють і ведуть активну роботу. Як відомо, час роботи Форекс не обмежений і він функціонує цілодобово. Коли настає вечір в одній із точок світу і торгівля там закривається, в іншій його точці настає ранок і починає працювати місцевий валютний ринок. Сесію ідуть один за одним, тому трейдери можуть торгувати в зручний для них час. Зайшовши на валютний ринок у будь-який момент, ви застанете його в робочому стані, окрім суботи та неділі, коли у всіх країнах на біржах вихідний. Також він не працює у святкові дні, наприклад, на Різдво, Новий Рік та Великдень.

Знати розклад торгових сесій корисно ще тому, що у різні сесії валюти ведуть себе по-різному. Так, єна зазвичає «оживає» і починає активно рухатись під час азіатської сесії, а торги по Євро активізуються у європейську сесію. В інший час різкий рух ціни для валют нехарактерний. Найбільш «агресивна» із усіх - американська сесія - може сильно понизити або, навпаки, укріпити свій "рідний" долар.

Через те, що на валютному ринку задіяно багато країн з різних часових поясів, час роботи ринку для усунення плутанини раніше зазвичай рахували за Грінвічем (GMT). В даний час стандарт GMT визнаний застарілим і замість нього використовується UTC - Всесвітній координований час. Серверний час в RoboForex відрізняється від UTC на 2:00 (UTC +2). У літній період, у зв'язку з переходом на літній час, цей показник стає рівним UTC +3.

Озклад торгових сесій – час роботи валютного ринку

Часовой пояс GMT+2 (Східно Європейський час, EET):

РегіонМістоВідкритіЗакриті
АЗІАТСЬКИЙ (Asia)Токіо2:0010:00
Гонконг3:0011:00
Сінгапур2:0010:00
ЄВРОПЕЙСЬКИЙ (Europe)Франкфурт8:0016:00
Лондон9:0017:00
АМЕРИКА (America)Нью-Йорк15:0023:00
Чікаго16:0024:00
ТИХООКЕАНСЬКИЙ (Pacific)Веллінгтон22:006:00
Сідней22:006:00

Кожен регіональний валютний ринок має свої особливості.

Азіатський ринок – час роботи

Під час цієї торгової сесії найактивнішими вважаються операції на ринку обмінних операцій американського долара до єни (USDJPY), євро до єни (EURJPY), євро до долара (EURUSD) і австралійського долара до американського долара (AUDUSD).

Європейський ринок – час роботи

Розклад торгових сесій в Європі на багато відрізняється від азіатських через різницю в часових поясах. Франкфурт відкривається о 8:00 за центрально-європейським часом, Лондон – о 9:00.  У цей час проводяться торги у європейських фінансових центрах. Волатильність найпопулярніших валютних пар значно збільшується після початку торгової сесії на Лондонському ринку. Активність торгів трошки знижується до обіду, але ввечері гравці знову активно здійснюють операції. Зміни курсів у європейській торговій сесії можуть бути відчутними, так як на території Європи зосереджена основна маса грошових коштів.

Американський ринок – час роботи

Найжвавіші операції на валютному ринку розпочинаються з відкриттям Нью-Йоркської сесії. У цей час розпочинають свою торгівельну діяльність банки США, а також повертаються після обідньої перерви європейські дилери. Вплив європейських та американських банків приблизно однаковий, тому жодних суттєвих змін у порівнянні з європейською торговельною сесією не відбувається. Проте після завершення роботи європейського ринку волатильність може зрости. Найчастіше це спостерігається в п'ятницю ввечері, перед вихідними. Американська сесія є більш агресивною в торгівлі, чим інші.