Поради трейдерам

 1. Прийміть можливість втрати своїх коштів як неминучий факт. Кожний трейдер-початківець повинен розуміти, що від програшів на валютному ринку ніхто не застрахований. Основне правило у торгівлі валютою полягає в тому, щоб прибуток був на багато більшим збитків. 
 2. Приймайте участь у торгах лише із чітко визначеним планом. Приступаючи до торгів, необхідно визначити, якою кількістю власних грошових коштів Ви готові ризикнути і на який прибуток Ви розраховуєте. Це буде Ваше співвідношення ризику і прибутковості. Успішні трейдери ніколи не вступають у торги без чіткого розуміння своєї цілі.
 3. Не варто боятися валютного ринку. Багато новачків відчувають зайві побоювання з приводу невизначеності та ризиків, присутніх на Forex ринку. Тому, хто зможе перебороти себе і вникнути в усі поради трейдерів, Форекс дійсно дає необмежені можливості в плані збільшення свого капіталу.
 4. Відповідальність за прийняті рішення. Успішні трейдери ніколи не відмовляються від власної відповідальності. Можна приймати до уваги будь-які поради досвідчених трейдерів, але вся відповідальність за проведені операції, незалежно від їх результату, буде лежати тільки на Вас.
 5. Не дозволяйте жадібності подолати Вас. Коли торги починають складатися успішно, трейдери часто забувають про раніше поставлені цілі, сподіваючись на подальше вдале продовження своєї торгівлі. Однак ринок дуже мінливий і тренди можуть швидко закінчуватися. Як тільки буде досягнута цільова ціна, відразу знімайте прибуток або переводьте операцію у беззбитковість.
 6. Вплив новин на торги. Збільшення об'єму торгів, викликане якою-небудь гучною подією, призводить до значого руху цін. У цей момент усі поради трейдерів Форекс направлені на те, щоб використовувати в свою сторону короткострокові  і швидкі зміни на ринку. Малодосвідчені трейдери часто прагнуть до однієї операції за день, яка принесе їм значний прибуток.
 7. Не впадайте в ілюзії. Якщо відкрита позиція програє, то не залишайтесь на ринку з надією, що тенденція розвернеться у потрібну для Вас сторону. Закривайте збиткові операції і терміново виходьте з ринку.
 8. Відключіть емоції. Причина збитків часто полягає у надмірній емоційності і небажанні слухати поради. Форекс вимагає повного відключення емоцій при здійсненні операцій. Непохитно дотримуйтесь поставленого плану і не забувайте ставити "стопи".
 9. Тренд Ваш друг. Торгуйте за напрямком тренду - і Ваш прибуток буде зростати.

Останні поради Форекс-трейдеру перед початком:

 1. Не поспішайте. Починаючі торговці часто відкривають декілька торгів, а потім помічають, що не в змозі слідкувати за ними. На Форекс можна отримати прибуток як при підйомі, так і при падінні валютного курсу. Успішно заробляти можна тільки на одній парі валют. Тому зосередьтесь спочатку на одній валютній парі, а інші засвоюйте поступово.
 2. Пам'ятайте про стоп-наказ. Часта причина збитків - неправильний мані-менеджмент. Для застереження великих збитків обов'язково користуйтесь стоп-наказом.
 3. Торгова система. У кожного трейдера є своя торгова система, яку він пристосовує спеціально для себе. Одні трейдери надають перевагу системі денних торгів, інших приваблюють більш довгі періоди. Головне - не відхилятися від наміченого плану ведення торгів і звертати увагу на поради більш досвідчених трейдерів. Декілька невдалих операцій не завжди свідчать про збитковість Вашої торгової стратегії.
 4. Фіксування прибутку. Розповсюджена помилка трейдерів-початківців - раннє закриття прибуткових позицій. Не відхиляйтеся від наміченого торгового плану. Це дозволить Вам не втратити потенційний прибуток.
 5. Не перетворюйте прибуткові позиції у збиткові. Уважно спостерігайте за рухом ринку. Як тільки будуть досягнуті позитивні значення, встановіть стоп на рівні входу в ринок. Це дозволить захистити вкладені кошти. Потім рухайте стоп за трендом, щоб позиції залишались для Вас в плюсі.
 6. Часті входи. В частих входах на ринок немає нічого поганого, однак якщо використовувати їх невміло, то не допоможуть ніякі поради і така торгівля приведе Вас до банкротства. Суть стратегії в тому, що трейдер при збитковості позиції збільшує її розмір додатковими операціями, припускаючи, що ринок повернеться до попереднього стану і всі ордери будуть закриті з прибутком. Однак, якщо валютний курс відійде далеко від попереднього рівня, то збитки будуть ще більш відчутними. Такщо краще просто "купувати і тримати" одну операцію, чим пробувати відіграти вкладені кошти.
 7. Попереднє планування. Не входьте на ринок Форекс лише по причині різкого росту чи падіння цін. Плануйте на перед, як будете вести торги. Майте чітке увлення про точку входу, рівні фіксації прибутку і момент, коли слід обмежити збитки і зупинитись.
 8. Не втратити капітал. Зароблені гроші необхідно зуміти зберегти. Вчасно закривайте збиткові позиції і утримуйте прибуткові до раніше спланованого рівня.
 9. Моментум и тренд. Починаючі торговці часто навіть не підозрюють, що із виникненням нової тенденції зростає моментум. Трейдери, що знову приєднуються, створюють сильний імпульс, коли по мірі росту тренду збільшують загальну масу відкритих ордерів на ринку. Торгуйте тоді, коли показники моментуму працюють на Вашу користь. При правильному підході він буде підштовхувати Ваші торги у потрібному напрямку і Ви досягнете фіксації прибутку навіть скоріше, ніж передбачали.
 10. Не приділяйте багато уваги збитковим позиціям. Помітивши, що відкрита позиція збиткова і за відгуками досвідчених трейдерів вона навряд чи змінить свій напрямок, найбільш вірним рішенням буде її закриття і мінімізація збитків. На валютному ринку є можливість для відкриття маси великих операцій, тому марнувати час на збиткові позиції недоцільно.

Дотримуючись вищезгаданих порад від досвідчених трейдерів Форекс, Ви швидко побачите покращення результатів своєї роботи на валютному ринку. Тепер Ви можете впевнено приступати до реальної торгівлі, відкривши Форекс-рахунок.