Фунт пережив стрес. Огляд на 30.06.2022

30.06.2022

Британський фунт стерлінгів призупинив зниження у парі з доларом США. Поточне котирування в GBPUSD – 1,2135.З одного боку, тиск на фунт йде зсередини: Великобританія щойно пережила наймасштабніший за 30 років страйк працівників залізниці. На цьому профспілки навряд чи заспокояться: попереду можуть бути страйки вчителів та адвокатів. Усі вони вимагають індексації заробітної плати через збільшення інфляції.

З іншого боку, сильний долар США заважає фунту використати моменти стабільності для відскоку.

Голова Банку Англії Ендрю Бейлі (Andrew Bailey), який виступав напередодні на щорічному форумі Центробанків, організованому ЄЦБ, найважливішим завданням своєї монетарної політики вказав на повернення до низької інфляції. За його словами, система перебуває під впливом найсильнішого шоку. І якщо Банк Англії побачить стійкість інфляційного тиску, він діятиме рішуче.

Ситуація, як каже Бейлі, залишає відкритими різні варіанти.

Фіскальну політику хотілося б направити на підтримку найбільш уразливих верств населення, зазначають у BoE.

Насправді у Банку Англії не так багато механізмів, які він міг би зараз задіяти. Ставка зростатиме, це зрозуміло. Але навряд чи тут варто чекати надто швидкого посилення монетарної політики - англійський регулятор з небажанням погоджується на підвищення вартості кредитування, зазвичай воліючи дочекатися самостійної стабілізації в економіці.

Увага!

Прогнози фінансових ринків є приватною думкою їх авторів. Поточний аналіз не являє собою керівництво до торгівлі. RoboForex не несе відповідальності за результати роботи, які можуть виникнути при використанні торгових рекомендацій з представлених оглядів.