Фунт рухається до нових вершин. Огляд на 17.11.2022

17.11.2022

Британський фунт стерлінгів у парі з доларом США рухається вгору. Поточне котирування в GBPUSD – 1,1910. Вибухова зростання англійської інфляції та вербальні інтервенції Банку Англії забезпечили фунту підстави для зльоту. Незрозуміло, чи надовго - але саме зараз GBP йде нагору.

Індекс споживчих цін у Великій Британії у жовтні зріс до 11,1% р/р, що є піком за 41 рік. Це значно вище за очікування в 10,1%. У місячному зіставленні інфляція збільшилася на 2%. Це дуже багато для консервативної Англії.

Індекс роздрібних цін розширився до 14,2% р/р за прогнозу в 13,5%.

З цінами потрібно працювати терміново, негайно та невідкладно. Чим довше триматиметься висока інфляція, тим більше ушкоджень вона завдасть економіці.

Голова Банку Англії Ендрю Бейлі (Andrew Bailey), виступаючи напередодні перед Спеціальним комітетом Казначейства, відзначив наміри й надалі підвищувати процентні ставки. За його оцінками, переважна більшість премій за ризик, пов'язаних з Великобританією, зникла з ринків, але не обнулилася.

Чому тоді фунт виріс, якщо статистика не надто? Все просто: інвестори розраховують, що Банк Англії почне посилювати монетарні умови швидше. Такі прогнози ні на чому не ґрунтуються - сам BoE раніше говорив про те, що поспішати тут не збирається.

Увага!

Прогнози фінансових ринків є приватною думкою їх авторів. Поточний аналіз не являє собою керівництво до торгівлі. RoboForex не несе відповідальності за результати роботи, які можуть виникнути при використанні торгових рекомендацій з представлених оглядів.