Євро/долар: ще вище. Огляд на 16.11.2022

16.11.2022

Основна валютна пара в середу зберігає в силі імпульс. Поточне котирування в EURUSD - 1,0350. Основною причиною провалу долара США та зльоту курсу євро є стійка впевненість у зміні риторики Федеральної резервної системи на засіданні у грудні. Цілком можна припустити, що це самі очікування, на яких ринок купуватиме аж до отримання на руки фактів.

Для євро водночас розширюється список ризиків. Наприклад, у вигляді зростання цін на спотовий газ у Європі. Напередодні показник злетів на 16%. У ході опалювального періоду, що стартував, можуть бути різні несподіванки, і вартість євро на них реагуватиме. Це пов'язано з перспективами інфляції, тому дуже важливо для EUR.

Друга оцінка ВВП єврозони за III квартал показала зростання економіки на 0,2% м/м відповідно до очікувань. Цікаво, що ВВП Німеччини у складі єврозони зростає повільніше, ніж ВВП Франції чи Іспанії. Німеччина раніше вважалася економічним локомотивом альянсу, але тепер втратила здатність "тягнути" єврозону за собою.

Сьогодні США випустять два важливі індикатори. Світло побачить звіт із роздрібних продажів у жовтні. Показник міг збільшитись на 0,9% м/м, що після "нульового" вересня було б продуктивно. Крім того, до виходу готуються дані промвиробництва, яке мало у жовтні розширитися на 0,2% м/м після зростання у вересні на 0,4%.

Чим упевненішими будуть дані, тим краще для USD.

Увага!

Прогнози фінансових ринків є приватною думкою їх авторів. Поточний аналіз не являє собою керівництво до торгівлі. RoboForex не несе відповідальності за результати роботи, які можуть виникнути при використанні торгових рекомендацій з представлених оглядів.