Євро/долар: зростання вдалося. Огляд на 11.08.2022

11.08.2022

Основна валютна пара в четвер залишається у піднесеному настрої. Поточне котирування в EURUSD - 1,0280.США напередодні опублікували довгоочікувану та дуже важливу статистику щодо інфляції. І хоча Федеральна резервна система у прийнятті монетарних рішень орієнтується на інший показник - PCE, - загальні дані щодо індексу споживчих цін вкрай важливі для розуміння того, що відбувається з цінами та настроїв ФРС взагалі.

Отже, у липні річна інфляція скоротилася до 8,5% із 9,1% раніше. Це означає, що рекорди більш ніж 40 років поки що не оновлюються вкотре. У порівнянні від місяця до місяця інфляція у Штатах виявилася нульовою після розгону на 1,3% м/м у червні.Базовий індекс споживчих цін збільшився на 0,3% після зростання в червні на 0,5%.

Цікаво, що після виходу офіційної статистики з інфляції інфляційні очікування США на основі даних breakeven rate впали до двотижневого мінімуму. Одразу ж пролунали зауваження монетарних політиків ФРС про те, що святкувати перемогу над інфляцією зарано. Все вірно: ми побачили перший і, можливо, поки що єдиний сигнал щодо гальмування інфляційного тиску. Час для висновків ще не настав.

Тим не менш, USD опинився під тиском на очікуваннях, що ФРС на вересневому засіданні утримається від агресивного підвищення процентної ставки і підніматиме її поступово.

Увага!

Прогнози фінансових ринків є приватною думкою їх авторів. Поточний аналіз не являє собою керівництво до торгівлі. RoboForex не несе відповідальності за результати роботи, які можуть виникнути при використанні торгових рекомендацій з представлених оглядів.